AÖF Nasıl Başvurulur

AÖF’ te ön lisans ve lisans olmak üzere iki tür program çeşidi vardır. Bu programların bir kısmında kontenjan sınırı varken, diğer kısımda herhangi bir kontenjan sınırlaması yoktur.
Kontenjan sınırlaması olan bölümler, diğer ön lisan ve lisans programları ile aynı koşulları taşımaktadır.
Kontenjan sınırlaması olmayan bölümler içinse;
Meslek lisesi ve teknik lise mezunları kendi alanları ile ilgili AÖF ön lisans ve lisans programlarına sınavsız geçiş yapabilirler. Kendi alanları dışındaki bölümler için ise; YGS puanlarından herhangi birinden 100-500 puan aralığında; ham olarak 140 puan almaları halinde bu programlara yerleştirilebilirler.
Genel lise kategorisinde bulunan liselerden mezun olan adaylar bu programlara girebilmeleri için YGS puanlarının herhangi birinden 100-500 puan aralığında;ham olarak 140 puan almaları gerekmektedir.
YGS/LYS sonucunda AÖF dışında bir programa yerleştirilmiş adaylar ; tekrardan herhangi bir sınava tabi tutulmadan AÖF programlarına yerleştirilirler.
Üniversite öğrencileri ve mezunları kendi bölümleri dışındaki AÖF bölümlerine ;herhangi bir sınava tabi tutulamadan kayıt yaptırabilirler

AÖF Nasıl Başvurulur” üzerine bir düşünce

  1. ahmet

    açıkögretime 2 yıllık okumak isterim ama öss sınavını aşamadım o yüzden kayıt yapamıyorum açık ögretime sınav şartmı 140 almak zorunlumudur açık ögretime kayıt için saygılarımla.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>